Baba (The Godfather) İzle, Sicilya’dan göç eden Corleone ailesi

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
445 Görüntüleme

The Godfather (Baba) İzle.

Baba Film Konusu…

Sicilya’dan göç eden Corleone ailesi, Amerika‘da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya ve bunda da başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar.

Baba (The Godfather) İzle, Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi

Bir taraftan son derece katı örf ve aile yaşantısı diğer tarafta ise acımasızca önlerine çıkanları yok etmeye başlayan Corleone ailesi bir müddet sonra Amerika’nın en korkulan mafya topluluğu haline gelmiştir. Kendileri her ne kadar mafya değil bir aile olduklarını söyleseler de. Artık onlar aile görünümlü bir mafya olmuşlardır. Güçlerinin ve ayakta durabilmelerinin nedeni de budur aslında. 

Baba (The Godfather) İzle, Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi

Aslında film mafyadan öte aile hayatını anlatan bir başyapıttır. Konusu itibari ile en iyi filmlerden biridir. Film gerçekten derin anlam içeriyor.Baba ile oğlunun konuşmaları , mafya içerisinde ki gelişen olaylar ve o muhteşem müzik her şeyi tamamlamaya yetiyor bile.Kısacası filmin her tarafından sanat akıyor resmen.

Film hakkında…

Filmin vizyon tarihi 19 Ekim 1973 olmakla beraber ABD yapımıdır. Uzunluğu 175 dakika olan filmin türü ise dram ve suçtur. Senaryosunu Mario Puzo’nun yazdığı bu filmde yönetmen koltuğunda Francis Ford Coppola vardır. Ayrıca Coppola senaryoya da  katkı sağlamıştır. Baba filminin oyuncuları ise Al Pacino, Marlon Brando, Robert Duvall, Diane Keaton, James Caan.

 

Genç Magazine

 

 

 

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir