Bill Gates’ten Bitcoin ve Hyperloop açıklaması…

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
259 Görüntüleme

Microsoft’un kurucusu Bill Gates Bitcoin ve Elon Musk’ın üzerinde yoğun mesai harcadığı Hyperloop sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Son yıllarda yardım kuruluşlarına verdiği destek ile adından sıkça söz ettiren Microsoft’un kurucusu Bill Gates,ilginç açıklamalarıyla gündeme geldi. Teknoloji devi microsoft’un kurucusu, Bill Gates yaptığı açıklamada, kripto paraların doğrudan ölümlere sebep olduğunu söyledi. Ayrıca internette bu paralar karşılığında uyuşturucu ticareti yapıldığını belirtti.

Bill Gates'ten Bitcoin ve Hyperloop açıklaması...

Bill Gates: “İnsanlar kripto paraları kullanarak uyuşturucular satın alıyor. Bu açıdan bakıldığında, kripto paralar doğrudan ölümlere sebep olan nadir teknolojilerden birisi.”  Ve ekledi ayrıca kripto para arzlarının ve piyasalarının spekülatif yapılarının yatırımcılar için bir hayli riskli olduğuna dikkat çekti.

BİLL GATES’TEN ELON MUSK’I KIZDIRACAK AÇIKLAMA !!

Bitcoin karşılığında uyuşturucu ticareti yapıldığını ve kripto paraların insanların ölümüne yol açan bir teknoloji olduğunu söyleyen Gates, Elon Musk‘ın üzerinde gece gündüz çalıştığı Hyperloop teknolojisi içinde açıklamalarda bulundu. Bilmeyenlerin için, Hyperloop: Elon Musk tarafından tapray (yeni nesil rayötesi sistem) teknolojisi ile geliştirilmekte olan üst düzey bir hızlı ulaşım aracıdır.

Hyperloop sistemi hakkındaki fikirlerini de açıklayan Gates, “Hyperloop’ın bir anlamı var mı çok emin değilim” dedi.

Bill Gates'ten Bitcoin ve Hyperloop açıklaması...

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye ve kısa sürede dünya turları gerçekleştirmeyi amaçlayan Elon Musk. Son olarak’da Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyip trafik sorununu çözmek için kolları sıvamıştı. Bunun için ABD‘nin başkenti Washington’un altını kazmak için ön onayı da aldı.Hatta geleceğe yön vereceği iddia edilen yeni teknoloji devinin projeleri bununla da sınırlı değil.

The Boring Company isimli şirketine fon sağlamak için alev silahı satışına başlayan Musk, sadece 100 saatte 20 bin adet alev silahı satarak 10 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. Çok zeki ve azimli olan Musk’ın teknolojiye yeni bir boyut kazandırdığını biliyoruz. Dünya genelinde 200 ülkede geçerli bir ödeme sistemi geliştirip, ( paypal ) bu şirketi 1.5 milyar dolara satmış. Bu satış sonrası cebine nakit 165 milyon dolar para giriyor.  Bu parayla ömrünün sonuna kadar çalışmadan yaşamak yerine üç ayrı endüstriye riskli yatırımlar yapıyor. Musk 100 milyon dolar Spacex (Uzay), 70 milyon dolar Tesla (Otomotiv) 10 milyon dolarını ise Solar City (Enerji) alanlarına yatırıyor. Elon Musk’ın hikayesini ayrıca dinlemek için Barış Özcan‘ın YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Gates’in bu açıklamasına dönecek olursak, teknoloji dünyasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyebilir. Çünkü Elon Musk geçtiğimiz aylarda yapay zeka konusunda kendisi ile aynı fikirde olmayan Facebook‘un kurucusu Mark Zuckerberg‘i sert ifadeler ile eleştirmişti.

Kaynak: NTV

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir