Detroit Otomobil Fuarının Yıldızı Mercedes G Serisi Oldu

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
89 Görüntüleme

2018 yılının ilk uluslararası otomobil şovu otomobilin anavatanı olarak kabul edilen Amerika’nın Detroit şehrinde başladı.

Detroit Otomobil Fuarının bu yılki yıldızı Almanların 39 yıldan bu yana neredeyse hiç değiştirmeden sattıkları lüks arazi duayeni Mercedes G serisi oldu.

Kapılarını dün Cobo Center’da 52. kez açan Uluslararası Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’na (NAIAS) bu yıl soğuk damgasını vurdu. İlk gün dünyanın her yerinden gelen basın mensuplarını eksi 20 derecelere kadar inen sıcaklıklar karşıladı. Son yıllarda yaşadığı krizinin ardından 2 yıldır en hızlı toparlanan pazar olması sebebiyle Avrupalı üreticilere can simidi olan Kuzey Amerika pazarı son yıllarda oldukça göze batan gelişmeler kaydetti.

Arnold Schwarzeneger tanıttı…

Detroit Otomobil Fuarının Yıldızı Mercedes G Serisi Oldu

Mercedes, yeni G Serisi’ni Detroit’te ünlü aktör Arnold Schwarzeneger ile tanıttı. Alman marka fuardan bir gece yaptığı tanıtımı ‘Henry Ford’un ilk otomobilini ürettiği garaj üzerinde inşa edilen ‘Michigan Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi. Yeni G Serisi modelinin tanıtım törende Mercedes Dünya Başkanı Dieter Zetsche bir konuşma yaptı. Dieter Zetsche bir ara cebinden çıkardığı G Serisi modelinin kapı kolunu göstererek “Sadece bunu değiştirmedik” dedi.

Türkiye’den de talep var…

İlk bakışta eskisinden ayırt etmenin zor olduğu yeni G Serisi kısa bir süre sonra tüm Türkiye’de de satılmaya başlanacak. Yeni G Serisi’nin dizel motorlu G 350 versiyonunun başlangıç fiyatı 1 milyon TL’nin altında olacak. Yıllar boyunca teknik açıdan gelişimi sürekli olarak devam eden, ancak görünüm olarak neredeyse hiç değişmeyen off-road ikonu en güncel haliyle teknik açıdan olduğu kadar görünüm açısından da tamamen yeni bir dönemin başlangıcını gözler önüne seriyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir