Dijital yeraltı dünyası, Bitcoin’i bırakıyor

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
42 Görüntüleme

Bitcoin’in sert düşüşü yeni yılda da hız kesmeden devam ediyor.

Son zamanlarda düşüşe geçen bitcoin yeni yılın ilk gününde farklı bir yol çizmedi 13 bin 770 dolardan işlem gördü bitcoin, Bloomberg HT’nin haberine göre; bu sabah 13 bin 127 dolara kadar düştü. Bitcoin düşüş trendini koruyor. Yeni yılın ilk günü de düşüşünü sürdüren bitcoin, dün sabah saatlerinde 13 bin 770 dolardan işlem görüyordu. Ancak bu sabah bitcoin 13 bin 127 dolara kadar indi. Haberi hazırlamış olduğumuz sabah 07.30 sularında düşüş eğilimi idame eden bitcoin’de gün içinde bir sürpriz beklenmiyor.

Dijital yeraltı dünyası, Bitcoin'i bırakıyor

Bitcoin, en eski ve istekli takipçileri arasında yer alan suçluların ilgisini kaybederek, yeni bir sanal paranın yükselişine zemin hazırlıyor.

Güvenlik güçlerinin Bitcoin kullananlarını izlemek için yazılım enstrumanları edinmeleri sonrasında, Monero benzer biçimde izlenmeyi önlemek üzere tasarlanmış “gizli” sanal paralar geçtiğimiz iki ayda hızlı terfi etti.

Chainalysis benzer biçimde çeşitli suç yada kara para aklamayla ilgili dijital hareketleri tespit mevzusunda giderek iyileşen çözümleme şirketleri, sana para Borsalarını ihtaryor.

Avrupa Polis Ofisi (Europol), üç ay önce kaleme alınan bir raporda sanal paralara ilişkin uyarmada bulunmuş oldu. Raporda Monero, Etherium ve Zcash şeklinde diğer sanal paraların “dijital yeraltı dünyası”nda bilinirliğinin arttığı uyarısında bulunulmuş oldu.

GM

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir