Elon Musk’ın roketi, ABD’de endişe yarattı !!

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
96 Görüntüleme

Ünlü girişimci Elon Musk’ın uzay çalışmalarına odaklanan şirketi Space X, Kaliforniya’dan Falcon-9 roketini fırlattı.

Roketin tırmanışı Los Angeles semalarında izlendi. Roketin atıldığından habersiz olanlar gökyüzünde oluşan ışıkla ilgili sosyal medyada ilginç paylaşımlarda bulundu. Elon Musk da bu paylaşımlara katıldı.

ABD’nin Los Angeles kenti semalarında oluşan bu görüntü paniğe neden oldu. Yetkililerin açıklamaları bile bazılarını tatmin etmedi. Ünlü girişimci Elon Musk’ın uzay çalışmalarına odaklanan şirketi Space X, Falcon-9 roketni Kaliforina’daki Vandernberg Hava Üssü’nden fırlattı.

Roket tırmanışı sırasında Los Angeles semalarını aydınlattı. Roketin atılacağından haberi olmayanlar gördükleri manzaraya anlam veremedi. Kimileri paniğe kapıldı. Uzaylı faaliyeti var diye polisi arayanlar bile oldu. Sosyal medyada da konu gündeme oturdu. Binlerce kişi paylaşımda bulundu. Çıkan ışık en çok ufoya benzetildi. Amerikalı şarkıcı Demi Lovato, ”Space X tarafından uydurulan bahanenin saçmalık olduğunu düşünüyorum ve herkesin gördüğü gibi gökyüzünde bir ufo vardı!’ ‘dedi. Space X firmasının sahibi Elon Musk da paylaşımlara espriyle yanıt verdi. Twitter hesabında “Işıklar Kuzey Kore yapımı nükleer ufo” notunu yazdı.

Aleyna Tilki de oradaydı !

Bir süre önce eğitim için ABD’ye giden Aleyna Tilki de roketin tırmanışını canlı izledi. Gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Tilki, o anları sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaştı

Ünlü girişimci Elon Musk’ın uzay çalışmalarına odaklanan şirketi Space X, Kaliforniya’da bulunan Vandernberg Hava Üssü’nden Falcon-9 roketini fırlattı. Roketin tırmanışı ise Los Angeles semalarında izlendi. Eğitimi için Amerika’ya giden Aleyna Tilki o anları Instagram sayfasında takipçileriyle paylaştı.

Elon Musk'ın roketi, ABD'de endişe yarattı !!

Kaliforniya’da bulunan Vandernberg Hava Üssü’nden dün fırlatılan Falcon-9 roketi tırmanışı sırasında Los Angeles semalarını aydınlattı.

Roketin atılacağından habersiz olan kişiler tarafından endişe uyandıran gökyüzündeki ışıklar binlerce kişinin sosyal medyada hesabında paylaşım yapmasına neden oldu.

Genç Magazine

 

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir