Eski İPhone’ları Yavaşlattığını Kabul Eden, Apple Dizi İşine mi Giriyor?

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
51 Görüntüleme

Apple, geçtiğimiz günlerde telefonları bilerek yavaşlattığını kabul etmiş ve yaptığı açıklamada bu karardan dolayı özür dilemişti.

Şirket Ocak ayı sonunu beklemeden bugünden itibaren indirimli batarya değişim programı başlattığını açıkladı.


Eski İPhone'ları Yavaşlattığını Kabul Eden, Apple Dizi İşine mi Giriyor?


Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla eski telefonları bilerek yavaşlattığını kabul etmiş ve kullanıcılarının tepkisini çekmişti. Birbiri ardına gelen davalar sonucu firma bu kararından geri adım atarak özür dilemiş ve yavaşlatılan bataryaların değişimi için bir kampanya başlatacağını duyurmuştu.

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın bu yıl içinde Netflix’i satın alacağı konuşuluyor…


Eski İPhone'ları Yavaşlattığını Kabul Eden, Apple Dizi İşine mi Giriyor?


Apple’ın bu yılın en büyük satın alımlarından biri için kolları sıvadığı konuşuluyor. Şirkete yakın kaynaklara göre Apple, Netflix’i satın almak için çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda.

250 milyar dolara yakın nakit rezervi bulunan Apple, Netflix’i satın almak için girişimlerine başladı. Söz konusu iddianın sahibi Citi analistleri Jim Suva ve Asyia Merchant. Bu ikili ABD Başkanı Trump’ın kurumlar vergisindeki son indirimden yararlanarak kendi video abonelik hizmetini başlatmak yerine Apple’ın muhtemelen 2018’de Netflix’i satın alabileceğini iddia ediyor.

Yine İddialara Göre

Yakın zamanda ABD gündemini meşgul eden Trump Vergi Reformu’nun senatodan geçmesinin ardından teknoloji ekosisteminde bir takım değişimler gerçekleşebilir.Apple’ın Netflix’i yüzde 40 ihtimalle satın alabileceğini öne sürüyor. Apple’ın yapılan reform sayesinde 220 milyar dolar nakit iade alması söz konusu. Söz konusu bu parada Apple’ın Netflix’i alması durumunda istenilecek değerin neredeyse 3-4 katı…

GM

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir