Facebook hisseleri son güncellemeden sonra çakıldı…

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
54 Görüntüleme

Facebook`un Haber Kaynağı sıralamasında yaptığı büyük değişikliğin ardından şirket hisseleri büyük oranda düşüş yaşadı.

ABD`de piyasaların açılması ile Facebook hisseleri yüzde 6`ya varan değer kaybı yaşadı.

Facebook haber kaynağı sıralamasında değişimler yaptığını açıkladı. Bu yeni güncelleme ile facebook, kullanıcıların yakın arkadaşlarıyla paylaşmak isteyeceği gönderileri tahmin edip akışın daha üst sıralarında çıkmasını sağlayacak.

Bunun yanı sıra haber Kaynağı değerleri ile uyumlu olarak, insanların facebook üzerinde geçirdikleri zamanı anlamlı kılmak adına aile ve arkadaşların gönderileri, genel içeriklere nazaran öncelik kazanacak.

Ancak bu açıklama yatarımcılar tarafınca olumlu karşılanmadı. ABD borsasında güne yüzde 6’ya varan düşüşle başlamış olan facebook hisseleri TSİ 18.09 saygınlıkıyla günlük bazda yüzde 4 düşüşle 180 dolardan işlem görüyor.

Facebook’un yeni güncellemesi ile aile ve arkadaşların paylaşımları ve yazışmalarını tetikleyen gönderileri daha çok gösterilecek, buna rağmen yayıncılar ve kurumların video ve diğer gönderileri benzer biçimde genel içerikler daha az gösterilecek.

Kullanıcıların yayıncı ve kurumlardan gelecek videoları daha azca görecek olmaları, yatırımcıları şirketin reklam gelirlerinin düşebileceği yönünde endişelendirdiğinden hisselerin düştüğü belirtiliyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir