Facebook’tan kripto para reklamlarına yasaklama geldi…

57 Görüntüleme

Sosyal medya devi Facebook, son dönemin en önemli teknolojik buluşlarından biri olan kripto paralar ile ilgili reklamlara yasak getirdiğini açıkladı.

Facebook bu kararı dolandırıcıık olaylarına karşı önlem için aldığını açıkladı. Alınan bu yasak kararının instagram içinde geçerli olacağını belirtti.  Facebook kripto para ve kripto para madenciliği için gerekli olan malzemelerin reklamlarının genellikle yanıltıcı olduğunu belirtti.

Facebook sözcüsü Business Insider’a yaptığı açıklamada, yeni kuralın yalnızca kripto para birimleri veya şifreleme araçları satmaya çalışan anahtar kelimeleri değil kripto para birimleri ile ilgili tüm reklamları yasakladığını söyledi. Bu nedenle, Bitcoin cüzdanlarına yönelik reklamlarla birlikte, örneğin Ethereum madenciliği için gerekli olan donanımların reklamları da yasaklandı.

Facebook yöneticisi Rob Leathern ise konu hakkında yaptığı açıklamada, “İnsanların, aldatılmadan veya aldatılmaktan korumak istiyoruz. Facebook reklamlarıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve bunları öğrenmeye devam etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam Gelirlerinde Önemli Artış…

Sözcü.com.tr den aldığımız bilgilere göre; reklam gelirlerinde önemli artış olduğu bildirilmiş.
Facebook’un 2017’nin ilk çeyreğine ait raporlarına göre, 2016’nın ilk çeyreğinde 5,2 milyar dolar olan reklam gelirleri, 2017’de aynı döneMde 7,86 milyar dolara ulaşarak yüzde 51 artış kaydetmişti. 2017 yılının ilk çeyrek reklam gelirlerinin yüzde 85’ini oluşturan mobil reklamların payı da 2016’nın aynı döneminde yüzde 82 olarak açıklanmıştı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir