Formula 1 Yarışlarında Artık Grid Kızları Olmayacak…

81 Görüntüleme

Formula 1’e veda edecek olan grid kızlarından feministlere tepki…


Formula 1 Yarışlarında Artık Grid Kızları Olmayacak...


Formula 1 yarışları öncesinde, pilotların başlama sinyalini beklediği alanda toplanan ve ‘grid kızları’ olarak adlandırılan hostesler artık olmayacak. Pozisyonlarının feshedilmesiyle işsiz kalmalarının ardından Grid Kızları tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.


 

Formula 1 Yarışlarında Artık Grid Kızları Olmayacak...


Grid kızlarının uzun süredir gelenekselleştiğinin farkında olduğunu söyleyen Formula 1 yöneticileri, 2018 yılında kızlara veda etme kararı aldı. Bu yıl itibariyle pistlerde göremeyeceğimiz grid kızlarıyla ilgili bu karar, Formula 2 ve GP3 için de geçerli.


Formula 1 Yarışlarında Artık Grid Kızları Olmayacak...


Rebecca Cooper; “Sevdiğimiz ve gurur duyduğumuz bir işi durdurmaları saçmalık” Kadın haklarını savunan kadınların başkalarına karışmasını komik bulduğunu ifade etti.

Lauren-Jade Pope, “Feministler yüzünden işimizden edildik. 8 yıllık grid kızıyım ve hiçbir zaman kendimi rahatsız hissetmedim. İşimi sevmeseydim yapmazdım! Kimse bizi zorlamıyor. Bu bizim tercihimiz!” yazdı.

Grid kızlarının Formula 1,F2 ve GP3’de yer alan pozisyonlarının feshedilmesi ile ilgili resmi açıklama Formula 1 Ticari Operasyonlar Direktörü Sean Bratches tarafından yapıldı.

Sean Bratches; “Grid kızları F1’de gelenekselleşmiş olsa da şu an istediğimiz marka değerleriyle uyuşmadığını ve günümüz toplum kurallarına uymadığını düşünüyoruz.” derken, uygulamanın Grid kızlarının F1 ve F1 sevenlerle ilgili olmadığını dile getirdi.


“Feministler yüzünden işimizden edildik. 8 yıllık grid kızıyım ve hiçbir zaman kendimi rahatsız hissetmedim. İşimi sevmeseydim yapmazdım! Kimse bizi zorlamıyor. Bu bizim tercihimiz


“Feministler yüzünden işimizden edildik. 8 yıllık grid kızıyım ve hiçbir zaman kendimi rahatsız hissetmedim. İşimi sevmeseydim yapmazdım! Kimse bizi zorlamıyor. Bu bizim tercihimiz!”


Genç Magazine

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir