Google, Yayıncılar İçin Adsense’in “Otomatik Reklamlar” nı Sundu…

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
218 Görüntüleme

Google, Adsense “Otomatik Reklamlar” nı Sundu.

Google, yayıncılara makine öğrenimini kullanarak web sitelerinden daha iyi para kazanmalarına yardımcı olacağını iddia eden, adtech sunan yeni bir özellik olan AdSense Akıllı reklamları bugün (21 Şubat) duyurdu.

Çevrimiçi reklamcılık zorbası, Google Ağı’ndaki yayıncıların kodlarını web sitelerine yerleştirerek, ‘kullanımı kolay bir platform aracılığıyla daha akıllı tercihler yapmalarını’ sağlayan AdSense’e yönelik en son güncellemeyi iddia ediyor.

Resmi AdSense blogundaki güncellemeyi açıklayan bir yayın okuyor: “Kullanıcılarınız için mükemmel bir içerik oluşturmak için gereken süreyi bulmak yayıncılık alanınızı büyütmenin vazgeçilmez bir parçası” yorumunu yaptı. . “Bir kod parçasını yalnızca bir kez tüm sayfalarınıza yerleştirin ve Google’ın kalan kısmıyla ilgilenmesine izin verin.”

Postayla AdSense Otoritesi, belirli reklam birimlerinin “iyi performans göstereceği” ne zaman tanımlamak için makine öğrenmeyi kullanarak ortam envanterini optimize eder ve ayrıca yayıncıların web sitelerine uygun gördükleri reklam türlerini seçmelerine izin verir.

Tom Long, Google’a ortak olarak atıf yapan yazı şöyle: “Otomatik reklamlar artık sayfalarınızı analiz ederek, potansiyel reklam yerleşimlerini bularak ve iyi performans gösterecek ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak yeni reklamlar gösterecek şekilde çalışmaya başlayacak” AdSense mühendislik yöneticisinin yanı sıra AdSense ürün yöneticisi Violetta Kalathaki.

“Otomatik reklamlar Çapa ve Vinyet reklamlarını ve Metin ve ekran, Yayın İçi ve Eşleştirilen içerik gibi daha birçok ek biçimi içeriyor. Sayfa düzeyindeki reklamları kullanan tüm kullanıcıların sayfalarına otomatik olarak kod eklemenize gerek kalmadan otomatik olarak Otomatik reklamlara geçtiğini “belirtir.

Giriş, çevrimiçi devin Google Checkout’u tanıtan web tarayıcısının bir güncellemesinin ardından, Reklam Deneyimi raporunu bozan web sitelerini etkileyen otomatik bir reklam engelleyici tanıtımını izleyen haftaya geliyor .

Birçoğu, Google ürün yöneticisi The Drum Kelsey LeBeau ile konuşan bu tür güncellemelerin, tüketicilerin internet deneyimini geliştirmeye yönelik olduğunu söyledi ancak gelişmenin yalnızca reklam destekli internet üzerindeki yardımcısı gibi olduğunu söyledi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir