Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde “Keloğlan ile Uzaylılar” sahnelenecek…

102 Görüntüleme

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (Antalya (DOB), metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı ‘Keloğlan ile Uzaylılar’ adlı çocuk oyununu sahneleyecek.

Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde ilk gösterimi 7 Şubat Çarşamba günü saat 14.00’da yapılacak ‘Keloğlan ile Uzaylılar’ adlı çocuk oyununun metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal yaptı. Müzikal sorumlusu Ahmet Sait Karabulut olan eserde, dekor Ömer T. Gündüz, kostüm Zekiye Şimşek, koreografi Melda Özkan ve ışık Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkaran eserde ‘Keloğlan’ rolünü Engin Yaman, ‘Anne’ rolünü Arzu Aydoğdumu, ‘Cafer’ rolünü M. Burak Pektaş, ‘Neptünüs’ rolünü Yalçın Ünsal, ‘Neptünya’ rolünü I. Meriç Karataş, ‘Tiko’ rolünü Şevket Baha İşler, ‘Fiko’ rolünü Sinem Seçil Baddal, ‘Seyirci Kız’ rolünü Işıl Ayaz, ‘Kıvırcık’ rolünü Cüneyt İrfan Erdoğan, ‘Melisa’ rolünü Gizem Şener’, ‘Can ve 1. Satıcı’ rolünü Selahattin Denizsümüren ve 2. Satıcı’ rolünü Vural Vursavaş canlandıracak.

50 dakika sürecek eserde solistlere Ahmet Sait Karabulut şefliğinde Antalya DOB orkestrası eşlik edecek.

Eserin Hikayesi

Keloğlan kermeste annesinin yaptığı leziz pastaları satarken Cafer ve adamları tarafından dolandırılır. Cesur Keloğlan, parlak zekasıyla tam kaybettiği hakkını geri almışken, uzaylılar ile karşılaşıp tanışır. Uzaylılar, evrenin daha yaşanılır bir yer olması için köprüler kurmaktadır. Keloğlan, bilmece çözmedeki hünerini de kullanarak uzaylılardan hediye kazanır. Bu hediye sayesinde Cafer ve adamlarını yola getirir. Kötülük yapanlar pişman olmuş; evrenin, dostlarının güçleri buluşmuştur.

Eserin 7,5 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.Eser, 19 Şubat Pazartesi ve 22 Şubat Perşembe günleri saat 11.00’da tekrar sahneleyecek.

Kaynak: DHA

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir