Lionel Messi’nin bonservis bedeli 700 milyon Euro

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
143 Görüntüleme

Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin yeni sözleşmesinde astronomik bir bonservis bedeli olsa da,Barcelona yönetiminin endişelerini gidermeye yetmiyor. 

Sezon başında yıldız futbolcusu Neymar’ı 222 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödeyen Paris Saint-Germain’e kaptıran Barcelona yönetimi, geçtiğimiz aylarda yeni sözleşme imzalattığı Lionel Messinin özgür kalma bedelini 700 milyon euro olarak belirledi. Ama kulüp yöneticileri bu rakamın sağlamlığından endişeli görünüyor.

Katalan ekibinin yöneticilerinden Pancho Schroder, Lionel Messi’nin 2021 yılına kadar uzatılan sözleşmesindeki 700 milyon euroluk serbest kalma bedelinin, diğer kulüplerin transfer hevesini kıracağından emin olmadığını söyledi.

Londra’nın ev sahipliğindeki bir spor kongresine katılan Schroder, Neymar’ın ayrılışının ardından gelecekte oyuncu aktarma piyasasında çılgın şeylerin gerçekleşeceğini söyledi. Kongrenin ardından Sky Sports’a açıklamalarda bulunan Schroder; “Messi’nin yeni sözleşmesine, onun Barcelona‘da emekli olmasını sağlayacak bir serbest kalma bedeli koyduğumuzu düşünüyoruz.

Fakat Neymar’da yaşadığımız şeklinde, bazen rakamlar yetmiyor. Günümüzde bir takımın 700 milyon euroluk bonservis bedelini ödemesi zor görünüyor ancak transfer piyasası çıldırmış durumda. O yüzden geleceği kestiremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Barcelona ile bir önceki sözleşmesinde serbest kalma bedeli 300 milyon euro olan Lionel Messi için birkaç kulübün bu bedeli ödemeye hazır olduğu anlatılmışti.  Arjantinli yıldız ile özellikle, eski teknik direktörü Pep Guardiola’nın şu an başlangıcında bulunmuş olduğu Manchester City’nin ilgilenilmiş olduğu iddia ediliyordu.

Not: İspanya’da her futbolcunun bonservis bedeli olmak zorundadır.

Genç Magazine

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir