Mıssıon: Impossible 6’nın Yönetmeni Christopher McQuarrie Kimdir ?

94 Görüntüleme

Christopher McQuarrie, alkışlanan bir yapımcı, yönetmen ve bir Akademi Ödülü kazanan yazar.

McQuarrie, Princeton Junction, New Jersey’de büyüdü ve üniversite yerine beş yılını okula gitmeden ve bir dedektif ajansında çalışarak geçirdi. Daha sonra filmde kariyer yapmak için Los Angeles’a taşındı.

Mıssıon: Impossible 6’nın Yönetmeni Christopher McQuarrie Kimdir ?

1995’te çocukluk arkadaşı Bryan Singer tarafından yönetilen The Usual Suspects senaryosu ona “En İyi Orijinal Senaryo” dalında Akademi Ödülü ve BAFTA Ödülünü kazandırdı. McQuarrie ayrıca Edgar Allan Poe Ödülü ve Bağımsız Ruh Ödülü’nü kazanmaya devam etti. Sıradan Şüpheliler, Writer’s Guild of America tarafından tüm zamanların en iyi senaryolarından biri olarak seçildi.

Takip eden yıllarda McQuarrie, Ryan Phillippe, Benicio Del Toro ve James Caan’ın oynadığı The Gun The Way’e yön verdi. 2008’de Tom Cruise’un oynadığı Valkyrie’nin yapımı ve ortak yazarlığı için Singer ile birlikte çalışıyor.

Bu film McQuarrie-Cruise işbirliklerine daha fazla yol açacaktır. McQuarrie, 2012 yılı ikinci sınıf eğitmenliği gezisi için tekrar Cruise’la bir araya geldi Jack Reacher Filmi tamamlayan saatler içinde Doug Liman’ın Edge of Tomorrow adlı senaryosunu yeniden yazan Cruise ile tekrar çalışıyordu. Bilim-kurgu aksiyon filminde birlikte çalışırken, Cruise McQuarrie’in doğrudan Mission: Impossible – Rogue Nation olacağını önermişti.

McQuarrie tarafından da yazılmış olan Ethan Hunt destanının beşinci enstrümanı Mission tarihindeki en büyük açılımını topladı: Impossible franchise, şimdiye kadar Çin gişelerinde en çok gişe rekoru kıran, 124 milyon dolar kazanan filmdi. dünya çapında 680 milyon dolardan fazla toplandı. McQuarrie’nin franchise altıncı bölümünü yazıp yönetmesini onayladı ve onu film tarihinin ikinci kez en iyi yönetmeni yaptı…

Genç Magazine

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir