Porsche 70’inci doğum günü kutlamaları için start verdi.

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
87 Görüntüleme

Porsche doğum gününü, bu yıl dünya çapında gerçekleştirileceği sayısız etkinlikle kutlayacak.

Porsche 70'inci doğum günü kutlamaları için start verdi.Yetmiş yıl önce ilk Porsche spor otomobili, mükemmel mühendislik, zamansız tasarım ve otomotiv performansı ile en üst düzeyde eş anlamlı bir marka yaratarak doğdu. Porsche ismini taşıyan ilk araç8 Haziran 1948’de tescillendi: 356 “No.1″ Roadster oldu. Type 356, Ferry Porsche’nun spor araba hayalini gerçeğe dönüştürdü. Porsche AG Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Blume ,”O zamanlardaki vizyonu, bugün hala markayı tanımlayan tüm değerleri somutlaştırdı” dedi.

Blume, “Gelenek bir bağlılıktır, geleneğimiz olmadan ve temel değerlerimiz olmadan, bugünkü yerimiz olmayacağız” dedi. Ferry Porsche tarafından geleceğe hazırlanan teknik mükemmellik standardını desteklemeyi planlıyoruz.Akıllı dinamik mobilitenin önünde büyük bir gelecek var ve katı teknolojik uzmanlığa, yaratıcı çalışanlara ve katılmak için benzersiz bir takım ruhuna sahibiz. Porsche markasının büyülemeye devam etmesini sağlamak için gereken şeyleri – hatta 70 yıl sonra bile – büyülemeye devam et. “

Porsche, bu yılki yıldönümünü dünya çapında çok sayıda etkinlikle kutluyor. In ABD’de , sergi “Porsche Etkisi” açılacak Şubat 3 yılında Petersen Otomotiv Müzesi’nde , Los Angeles . On 9 Haziran Porsche Porsche Deneyim Merkezleri dahil olmak üzere dünya çapında, sitelerinde, çoğu onun “Birlikte spor arabası Günü” için spor arabası hayranlarını davet olacak Atlanta ve Los Angeles . 27-30 Eylül tarihleri arasında California’daki Rennsport Reunion VI vintage yarışları ve fan etkinliği de yıldönümünü kutlayacak.

Porsche markasının geçmişi 1948’de başlıyor.

Ancak spor otomobil üreticisinin kuruluşu, babasının, Prof. Ferdinand Porsche’nin – oğlu Ferry’nin devam ettiği – çalışmasının üzerine kurulmuştur. Ferdinand Porsche , geçtiğimiz yüzyılın başlarında otomotiv endüstrisi için öncü yenilikler tasarladı. 1900 yılında, dünyanın ilk dört tekerden çekişli binek otomobilini oluşturacağı bir araç olan Lohner-Porsche olarak bilinen bir tekerlek göbeği sürücüsü olan bir elektrikli araba kurdu.

Aynı yıl, karışık petrol-elektrikli güç aktarma organlarının geliştirilmesiyle birlikte hibrid araçlar için bir şablon oluşturdu. 1931’de Ferdinand Porschekendi mühendislik bürosunu kurdu. 1939 yılında sergilenen “Berlin-Rome Car”, Porsche ismini taşıyan bir spor arabası fikrinin başlangıcıydı, ancak bu rüya yalnızca oğlu Ferry tarafından 1948’de Tip 356 ile gerçekleştirildi.

Porsche 70'inci doğum günü kutlamaları için start verdi.

356’ya halefi model, gerçek anlamda ikonik Porsche 911, Ferry Porsche

Ferdinand Alexander tarafından tasarlandı.nihayet şirkete teknik ve tasarım açısından dünyanın önde gelen spor otomobil üreticilerinden biri olarak atılımını yaptı. 1963’te ilk defa küresel halka sunulan Porsche 911, şimdi milyonlarca kez inşa edilmiştir. Blume, “Aradan geçen on yıllar boyunca 911 sürekli olarak geliştirildi ve yeni ve yenilikçi teknolojilerle defalarca geliştirildi, ancak başka hiçbir araç orijinal özünü 911 ile aynı şekilde muhafaza etmedi” diyor Blume.

“Şu andaki ve gelecekte geliştirilecek olan tüm Porsche modelleri bu spor arabasına dayanıyor 911, markanın merkezi olan 911, dünyanın dört bir yanındaki meraklılarının kolektif kalbini kazanan bir rüyanın spor otomobilidir.”

Porsche spor otomobillerinin geleceği, ilk tamamen elektrikle çalışan teknoloji şampiyonu Mission E şeklinde başlangıç ​​çizgisine geliyor. Bu konsept aracı bir Porsche’nin ayırıcı duygusal tasarımını, olağanüstü sürüş performansını ve ileriye dönük düşünen gündelik işlevselliği birleştiriyor. Dört ayrı koltuklu dört kapılı model, 440 kW’ın (600 bg) üzerinde bir sistem performansı ve 310 milin üzerinde bir aralık, 0’dan 60’a kadar hızlanma, 3.5 saniyenin altında hızlanma ve% 80’lik sürede 15 dakika şarj süresi sağlıyor pil, 800 volt hızlı şarj teknolojisi kullanıyor.

Porsche yaklaşık bir milyar avro yatırım yaptıBu fütüristik projede, Görev E’nin inşa edileceği Stuttgart-Zuffenhausen’deki Porsche karargahında sadece 1.200’den fazla ek iş yaratıyor. “Porsche her zaman Porsche olacak – özel, sportif hareketliliğin önde gelen markası,” diye ekliyor Blume.

Porsche Cars Hakkında…

1984 yılında kurulan Porsche Cars Kuzey Amerika, Inc. (PCNA), Porsche 911, 718 Boxster ve 718 Cayman spor otomobillerinin ABD’li ithalatçısıdır; Macan ve Cayenne SUV’ları; ve Panamera spor salonları. Merkezi , 1998 yılından beri Atlanta, Georgia’da olan PCNA, modüler tabanlı 1.6 mil sürücü geliştirme izi, iş merkezi ve kaliteli restoran 356 ile birlikte Kuzey Amerika’daki ilk Porsche Deneyim Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadır .

Şirket, ikinci bir Porsche Deneyimi Merkezi Los Angeles yakındındaki. 53 dönüm arazi olan bu kompleks, toplam eğitim süresi 6 mil olan sekiz eğitim modülü, bir iş merkezi ve Restaurant 917 ile bir sürücü geliştirme izine sahiptir.

PCNA, 189 bayisi için parça, servis, pazarlama ve eğitim sağlayan 300’den fazla kişiye istihdam sağlamaktadır. Buna karşılık, Porsche müşterilerine, araç performansı, emniyet ve verimlilikte ilerleme kaydedilen Porsche markasının yaklaşık 70 yıllık liderlik tarihine uygun sınıfında en iyi deneyimi sağlamak için çalışıyorlar. PCNA, merkezi Stuttgart, Almanya’da bulunan Porsche AG’nin dolaylı tamamına sahip olduğu bir yan kuruluşudur .

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir