The Wolf Of Wall Street ( Para Avcısı )

Sevgi paylaştıkça çoğalır :)
136 Görüntüleme

Para Avcısı

Para Avcısı (İngilizce özgün adıyla The Wolf of Wall Street), 2013 ABD yapımı kara komedi filmidir.Yönetmenliğini Martin Scorsese üstlenmiştir, senaryosu Jordan Belfort’un aynı isimli otobiyografik romanından Terence Winter tarafından uyarlanmıştır

Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90’ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir.

The Wolf Of Wall Street ( Para Avcısı )

Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir…

Yönetmenliğini Martin Scorcese’nin üstlendiği film Amerikan borsasında komisyoncu olan Jordan Belfort’un biyografisinin bir uyarlaması. Filmin başrolünde Leonardo DiCaprio yer alırken kadroda Jonah Hill, Kyle Chandler ve Jean Dujardin kendisine eşlik ediyor.

Para Avcısı’nı aile ortamında izlemenizi tavsiye etmeyiz !!

The Wolf Of Wall Street filminde olağanüstü bir  yükseliş ve sonrasında düşüş, ana düşünce olsa da yönetmen filmin bu yönünü izleyiciye pek yansıtamamıştır. Aslında tam olarak yansıttığı şey kokain vb uyuşturucu  ön planda tutması ve insanları kolay yoldan paraya yönlendirmesidir. Bunun yanında kolay yoldan zengin olanların gerçek hayatta geldikleri son noktayı biliyorsunuzdur. Bu filmde başrol  Jordan Belfort’un düştüğü durumu gibi, tüm mal varlığını kaybetti ve en sonunda eşi onu terk etti. The Wolf Of Wall Street çok fazla eleştiri alan filmlerin arasına girse de etkileyici grafik ve çekimlerle desteklenmiş güzel bir film. Biz dahi eleştirirken biraz tereddütte kaldık. Bakalım siz ne düşüneceksiniz ? 

The Wolf Of Wall Street izle (Fragman)

Genç Magazine

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir